House of Performance

Robert Serafiniak

High quality automotive solutions

Hamownia – Zabrze

Hamownia Zabrze to konstrukcja pozwalająca na zbadanie najważniejszych parametrów pojazdu podczas ruchu bez konieczności wyjeżdżania na drogę publiczną. Składa się z rolek, na których umieszcza się pojazd. Następnie rozpędzamy samochód na wybranym biegu. Hamownia steruje zadanym obciążeniem, dzięki czemu dokładnie mierzy moc oraz moment obrotowy na kołach (umieszczonych na rolkach). Po rozpędzeniu pojazdu do zadanej prędkości obrotowej wrzucamy bieg neutralny, a sprzęt zaczyna mierzyć opory toczenia. Efektem finalnym jest uzyskanie parametrów, takich jak moc oraz moment obrotowy silnika pojazdu.

Nasza hamownia pozwala na bezpieczne wykonywanie modyfikacji w obrębie samochodu. Wykorzystujemy ją przede wszystkim przy chip tuningu w Tarnowskich Górach i okolicach. To zabieg, który polega na wydobyciu zapasu mocy poprzez zmianę ustawień silnika. Taki proces musi zostać przeprowadzony przez specjalistów, aby nie doprowadził do uszkodzenia podzespołów pojazdu i nie stanowił zagrożenia dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu.

Badania obciążeniowe na hamowni

Na hamowni można przeprowadzić badania obciążeniowe. Polegają one na tworzeniu oporu dla rozpędzanego samochodu przez hamulce elektrowirowe. Takie działanie pozwala zbadać zachowanie silnika w ciężkich warunkach, by wydobył z siebie maksymalne parametry. Co ważne, hamownie obciążeniowe dają możliwość pomiaru samochodów o mocy do 1000 KM na oś.

Zapraszamy do kontaktu właścicieli różnych typów pojazdów. Wykonujemy badania, które pozwalają nam stwierdzić, czy w przypadku danego auta możliwe jest przeprowadzenie modyfikacji i podniesienie jego mocy. Hamownia sprawia, że cały proces przebiega szybciej i jest zdecydowanie tańszy.