House of Performance

Robert Serafiniak

High quality automotive solutions

Chip tuning – Tarnowskie Góry

Chip tuning Tarnowskie Góry to proces, który pozwala na podniesienie parametrów samochodu bez konieczności wymiany podzespołów. Opiera się on bowiem na zmianie ustawień oprogramowania sterującego pracą silnika. Chip tuning wymaga umieszczenia samochodu na hamowni i wykonania szeregu testów, podczas których analizujemy parametry pracy silnika. Niejednokrotnie rozpędzamy samochód do prędkości bliskich 300km/h, co jest niemożliwe na drodze publicznej.

Chip tuning ma na celu zwiększyć moc pojazdu pozyskiwanej z zapasu pozostawionego przez producenta. Firmy odpowiedzialne za projektowanie aut zostawiają taką rezerwę, ponieważ w ten sposób zapewniają deklarowane parametry bez względu np. na jakość benzyny. Podzespoły są w stanie jednak wydobyć więcej paliwa czy powietrza. Kierowcy, którym zależy na wykorzystaniu dodatkowego potencjału samochodu, mogą zdecydować się na chip tuning. Taki proces musi być jednak przeprowadzany przez specjalistów. Kluczowe jest dopasowanie nowych parametrów silnika do stanu technicznego pojazdu i wymagań danego użytkownika. Chip tuning jest procesem odwracalnym. Jeśli klient nie będzie zadowolony z nowego sposobu funkcjonowania auta, można przywrócić je do początkowego stanu lub ponownie zmienić parametry.

Chip tuning Zabrze czy Tarnowskie Góry sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy nie wystarczą Ci standardowe osiągi oraz dynamika samochodu. Niekiedy jest to także sposób na oszczędność paliwa. Odpowiednio przeprowadzone modyfikacje mogą przyczynić się do obniżenia spalania nawet o kilka procent.

Zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszego warsztatu. Sprawdzimy, czy w przypadku danego auta można bezpiecznie przeprowadzić chip tuning.