House of Performance

Robert Serafiniak

High quality automotive solutions

Jakie są objawy zapchanego filtra DPF?

Każdy posiadacz samochodu z silnikiem diesla powinien być świadomy istnienia filtra cząstek stałych (DPF) oraz potencjalnych problemów związanych z jego zapchaniem. W artykule omówimy najważniejsze objawy wskazujące na ten problem oraz podpowiemy, co zrobić w takiej sytuacji.

Chiptuning „od kuchni”

Chiptuning to coraz bardziej popularna metoda, która pozwala zwiększyć moc i moment obrotowy silnika. W ostatnich latach zyskał on na popularności w Polsce, zwłaszcza wśród entuzjastów motoryzacji. Dzięki chiptuningowi, możemy uczynić nasze auto szybszym, bardziej elastycznym oraz ekonomicznym.

Co warto wiedzieć o regeneracji DPF?

Chociaż większość właścicieli samochodów z silnikiem diesla zdaje sobie sprawę z obecności filtra cząstek stałych (DPF) w ich pojazdach, niewielu z nich wie, że czasami konieczna jest jego regeneracja, aby utrzymać odpowiednią wydajność silnika i ekologię. Warto wiedzieć, co obejmuje regeneracja DPF, kiedy warto się na nią zdecydować oraz jakie korzyści niesie ze sobą czyszczenie […]

Na czym polega chiptuning?

Obecnie producenci samochodów oferują coraz to bardziej zaawansowane jednostki napędowe. Mimo tego właściciele pojazdów szukają dodatkowych sposobów na poprawę ich osiągów. Jednym z takich, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności, jest chiptuning, który pozwala na zwiększenie mocy silnika bez ingerencji w mechanikę samochodu.