Co warto wiedzieć o regeneracji DPF?

Chociaż większość właścicieli samochodów z silnikiem diesla zdaje sobie sprawę z obecności filtra cząstek stałych (DPF) w ich pojazdach, niewielu z nich wie, że czasami konieczna jest jego regeneracja, aby utrzymać odpowiednią wydajność silnika i ekologię. Warto wiedzieć, co obejmuje regeneracja DPF, kiedy warto się na nią zdecydować oraz jakie korzyści niesie ze sobą czyszczenie DPF.

Co obejmuje regeneracja DPF?

Regeneracja DPF to proces profesjonalnego czyszczenia filtrów DPF/FAP/KAT/SCR/GPF oraz dodatkowych elementów układu wydechowego pojazdu. W trakcie tego procesu usuwane są wszelkie zanieczyszczenia zebrane przez filtr w trakcie normalnej eksploatacji samochodu. Regeneracja zwykle obejmuje czyszczenie chemiczne i termiczne, które mają na celu przywrócić filtr do stanu zbliżonego do nowości.

W ramach świadczonych przez naszą firmę usług regeneracyjnych, zapewniamy czyszczenie DPF na Śląsku wraz z pomiarami, wydrukami i suszeniem.

Kiedy warto zdecydować się na regenerację DPF?

Regeneracja DPF jest wskazana w następujących przypadkach:

  1. Spadek mocy silnika: pojawia się utrata mocy lub przyspieszenia. Zanieczyszczony filtr może powodować wzrost oporu przepływu spalin, co wpływa na wydajność silnika.
  2. Wskazanie kontrolki DPF: jeśli kontrolka DPF miga lub świeci się stale, oznacza to, że filtr potrzebuje natychmiastowego czyszczenia.
  3. Zwiększone zużycie paliwa: zatkany filtr DPF może prowadzić do wyższego zużycia paliwa ze względu na utrudniony przepływ spalin przez układ wydechowy.
  4. Problemy z emisją spalin: niewydolny filtr DPF powoduje nadmierną emisję szkodliwych substancji.
  5. Zapobieganie uszkodzeniom: Warto zdecydować się na regenerację filtra DPF w celu uniknięcia kosztownych napraw wynikających z uszkodzenia lub konieczności wymiany na nowy.
Scroll to Top