Czyszczenie DPF – Śląsk

Filtr DPF to element współczesnych układów wydechowych, którego zadaniem jest wyłapywanie cząstek stałych spalin, czyli sadzy. Najogólniej mówiąc, rozróżniamy filtry suche DPF oraz mokre tzw. FAP, czyli filtry, które mają dodatek domieszywany do spalin, by proces wypalania mógł zajść w niższej temperaturze. Do prawidłowego funkcjonowania podzespołu konieczne jest spełnienie szeregu wymagań narzucanych przez komputer sterujący pracą silnika. To np. odpowiednia temperatura wydechu. Oznacza to, że samochody poruszające się przede wszystkim po mieście, na krótkich odcinkach drogi, są znacznie bardziej narażone na zapchanie filtra DPF. Ponadto procesem ubocznym przy wypalaniu sadzy (automatycznej regeneracji DPF podczas jazdy) jest gromadzenie popiołu w filtrze. Nie da się go usunąć poprzez wypalanie. Można jedynie kupić nowy filtr bądź wyczyścić dotychczasowy, przywracając nawet 99% jego sprawności.
Czyszczenie DPF Śląsk to usługa, która pozwala na szybkie pozbycie się zanieczyszczeń z konstrukcji filtra. Specjaliści dysponują sprzętem i umiejętnościami, które pozwalają na skuteczne usunięcie szkodliwych cząsteczek. W naszym warsztacie czyścimy filtry zarówno DPF/FAP/KAT jak i SCR, przywracając im blisko 99% początkowej sprawności (czystości). W tym celu korzystamy ze specjalnych urządzeń oraz dedykowanych preparatów, które pozwalają na rozpuszczenie smolistych substancji.
Czyszczenie DPF Gliwice jest polecane przede wszystkim osobom, które mają problem z zapychającym się filtrem DPF. Taki krok można odwlec w czasie poprzez zmianę stylu jazdy. Po kilku latach korzystania z auta wyczyszczenie filtra może być jednak niezbędny.
Zapraszamy do kontaktu właścicieli różnych rodzajów pojazdów. Przeprowadzimy profesjonalne czyszczenie DPF, co pozwoli na uniknięcie konieczności jego wymiany.

Scroll to Top