Czyszczenie DPF – Zabrze

Czyszczenie DPF Zabrze to usługa, która pozwala na przywrócenie do 99% sprawności filtra. Filtr DPF gromadzi produkty spalania (cząstki stałe), które w innym przypadku mogłyby przedostać się do atmosfery. Jeśli samochód jest używany niewłaściwie, z czasem ich poziom staje się na tyle duży, że filtr się zapycha i auto zaczyna pracować z mniejszą wydajnością i palić większe ilości paliwa. Nawet jeśli DPF się wypala prawidłowo, efektem ubocznym wypalania jest gromadzenie się popiołu w filtrze.
Filtr DPF to podzespół, który może oczyszczać się samodzielne. Nie zawsze jednak takie zjawisko jest w pełni skuteczne. Aby do niego doszło, konieczne okazuje się rozwinięcie dużej prędkości obrotowej i utrzymanie jej przez dłuższy czas. Na zapychanie się filtra DPF szczególnie narażone są samochody wykorzystywane do poruszania się po mieście i krótkich dojazdów do pracy. W takich warunkach zanieczyszczenia nie mogą swobodnie się wypalać, co z czasem prowadzi do ich nagromadzenia w konstrukcji filtra.
W trakcie czyszczenia DPF w Gliwicach czy Zabrzu demontujemy filtr i „pierzemy” go w specjalnej maszynie. Dzięki temu możemy skutecznie usunąć zanieczyszczenia. W trakcie tego procesu jesteśmy w stanie zaobserwować potencjalne usterki i wymienić te elementy, które zużyły się w trakcie wielu lat użytkowania. Z tego powodu postawienie na czyszczenie DPF w profesjonalnym warsztacie jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż chociażby wymuszona regeneracja z poziomu testera diagnostycznego.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Scroll to Top