House of Performance

Robert Serafiniak

High quality automotive solutions

Hamownia – Śląsk

Hamownia Śląsk to element wyposażenia warsztatu, który jest niezbędny do przeprowadzania wszelkich modyfikacji silnika. Korzysta się z niego podczas zmiany ustawień silnika, by bezpiecznie wystroić samochód W naszym warsztacie dysponujemy nowoczesną hamownią, pozwalającą nam na precyzyjne wykonywanie zmian w dowolnych modelach pojazdów.

Hamownia podwoziowa przyjmuje formę stanowiska z rolkami na koła. Z jej wykorzystaniem można szybko i dokładnie symulować warunki drogowe. Oznacza to, że na hamowni da się rozpędzić samochód do określonej prędkości bez konieczności ruszania go z miejsca. W takich warunkach można sprawdzić, jak pojazd reaguje na konkretne obciążenia.

Korzystamy z hamowni m.in. przy chip tuningu w Gliwicach i innych miejscowościach. Z jej użyciem możemy przetestować konkretne ustawienia, co znacznie skraca czas trwania usługi. Dzięki hamowni nie musimy przewozić samochodu na tor, gdzie mógłby on bezpiecznie rozpędzić się do wymaganej prędkości.

Metody testów na hamowni

Hamownię można wykorzystać do przeprowadzenia różnych testów. W naszym warsztacie znajduje się konstrukcja obciążeniowa AWD (4x4). Najczęściej wykorzystuję się ją do pomiaru mocy i momentu obrotowego silnika pod zadanym obciążeniem. Oprócz tego mamy jednak możliwość wykonania innych programów testowych:

  • sprawdzenie/weryfikacja sprzęgła,
  • ustawienia stałej prędkości pojazdu,
  • analiza spalin pod obciążeniem,
  • ustawienia stałej siły,
  • test samochodu przy stałej prędkości obrotowej,
  • symulacja drogowa (wzniesienie itd.).

Ponadto możemy podpiąć do hamowni szereg czujników. Przy strojeniu często korzystamy z sondy AFR, dzięki której badamy skład mieszanki paliwowo-powietrznej. Dzięki podłączeniu kontrolera AFR do hamowni możemy nanieść wykres również na pomiar mocy i momentu pojazdu w funkcji obrotów lub prędkości.