Hamownia – Śląsk

Sprawdź swój samochód na profesjonalnej hamowni na Śląsku

House of Performance jako nieliczni posiadamy profesjonalną hamownię na Śląsku, która jest kluczowym narzędziem w procesie dokładnego mierzenia i optymalizacji parametrów pracy Twojego pojazdu. Nasze usługi są skierowane do wszystkich, którzy chcą nie tylko poprawić osiągi swojego samochodu, ale także zrozumieć jego aktualny stan techniczny.

Hamownia 4×4 na Śląsku

W naszym warsztacie znajduje się hamownia 4×4 Bapro 4WD HP, która jest niezbędna do przeprowadzania wszelkich testów podczas modyfikacji silnika czy diagnostyki. Korzystamy z niej podczas zmiany ustawień silnika, by bezpiecznie przeprowadzić między innymi chiptuning samochód w naszym warsztacie.

Sprawdzanie w bezpiecznych warunkach – hamownia podwoziowa

Nasza hamownia podwoziowa to stanowisko z rolkami na koła, na które wjeżdża badany samochód. Z jej wykorzystaniem można szybko i dokładnie symulować warunki drogowe. Oznacza to, że na hamowni da się rozpędzić samochód do określonej prędkości bez konieczności ruszania go z miejsca. W takich warunkach można sprawdzić, jak pojazd reaguje na konkretne obciążenia.

Korzystamy z hamowni m.in. przy chip tuningu. Z jej użyciem możemy przetestować konkretne ustawienia, co znacznie skraca czas trwania usługi. Dzięki hamowni nie musimy przewozić samochodu na tor, gdzie mógłby on bezpiecznie rozpędzić się do wymaganej prędkości.

Jakie testy przeprowadzamy na naszej hamowni?

Hamownię można wykorzystać do przeprowadzenia różnych testów. W naszym warsztacie znajduje się konstrukcja obciążeniowa AWD (4×4). Najczęściej wykorzystuję się ją do pomiaru mocy i momentu obrotowego silnika pod zadanym obciążeniem. Oprócz tego mamy jednak możliwość wykonania innych programów testowych:
– sprawdzenie/weryfikacja sprzęgła,
– ustawienia stałej prędkości pojazdu,
– analiza spalin pod obciążeniem,
– ustawienia stałej siły,
– test samochodu przy stałej prędkości obrotowej,
– symulacja drogowa (wzniesienie itd.).

Ponadto możemy podpiąć do hamowni szereg czujników. Przy strojeniu często korzystamy z sondy AFR, dzięki której badamy skład mieszanki paliwowo-powietrznej. Dzięki podłączeniu kontrolera AFR do hamowni możemy nanieść wykres również na pomiar mocy i momentu pojazdu w funkcji obrotów lub prędkości.

Potrzebujesz skorzystać z usług hamowni na Śląsku?

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług profesjonalnej hamowni na Śląsku. Skontaktuj się z nami w sprawie sprawdzenia Twojego samochodu.

Skontaktuj się z nami

Odkryj moc drzemiącą w Twoim samochodzie

Scroll to Top