Hamownia – Gliwice

Hamownia Gliwice

Hamownia Gliwice to konstrukcja, która jest niezbędna do przeprowadzania testów w trakcie modyfikacji parametrów samochodu. W pojazdach istnieje bowiem niewykorzystany zapas mocy, który można wydobyć poprzez zmianę niektórych ustawień. Dzięki hamowni nie ma konieczności przewożenia samochodu na tor. Konstrukcja ta pozwala bowiem na szybkie rozpędzenie go do określonej prędkości bez ruszania go z miejsca. Samochód jest stabilizowany na hamowni, a następnie zabezpieczany za pomocą specjalnych pasów. Rozpędzając pojazd, poruszamy rolki hamowni, które dzięki oczujnikowaniu badają moc oraz moment silnika.

Do czego wykorzystujemy naszą hamownię?

Nasza hamownia znajduje zastosowanie podczas przeprowadzania różnych modyfikacji w obrębie pojazdów. Mają one za zadanie podnieść parametry silnika i ułatwić jazdę. Hamownia jest przydatna m.in. w przypadku chip tuningu w Gliwicach. Taką konstrukcją dysponują jedynie profesjonalne, dobrze wyposażone warsztaty samochodowe. Trzeba bowiem pamiętać, że wprowadzenie takich modyfikacji wymaga dysponowania odpowiednią wiedzą, dlatego nie należy zmieniać parametrów pracy pojazdu samodzielnie.

Na hamowni można zbadać moment obrotowy i moc, jakie generuje układ napędowy. Konstrukcja ta pozwala także na sprawdzenie wielu innych parametrów pracy silnika i jego osprzętu pod obciążeniem, stosując dodatkowe narzędzia. Są to m.in. doładowanie, skład mieszkanki paliwowo-powietrznej, temp. EGT itd. Często na drodze nie da się doprowadzić samochodu do takiego stanu (obciążenia).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Pracujemy z różnymi modelami i typami aut.

Scroll to Top