Czyszczenie DPF – Gliwice

Czyszczenie DPF Gliwice to usługa, która pozwala poradzić sobie z objawami zapchanego filtra. Do najważniejszych symptomów takiego problemu można zaliczyć:
zmniejszenie osiągów pojazdu,
kontrolkę sygnalizującą problem na desce rozdzielczej samochodu,
podniesiony poziom oleju w silniku.

Filtr DPF zapycha się pod wpływem przepływających przez niego spalin. Układ zbudowany jest tak, że ma zdolność do samodzielnego oczyszczania się, jednak aby do tego doszło, konieczne jest zachowanie odpowiednich warunków w trakcie jazdy. Do wypalania zgromadzonych cząstek stałych dochodzi w trakcie poruszania się z większą prędkością obrotową silnika przez konkretny czas. Wówczas wytwarza się bowiem wysoka temperatura, która umożliwia włączenie procesu regeneracji.
Osoby korzystające z samochodu przede wszystkim w trakcie dojazdów do pracy czy poruszania się po mieście często mają problem z zapychającym się filtrem. Wówczas podzespół nie ma bowiem odpowiednich warunków, by mógł samodzielnie wypalić zanieczyszczenia. Z czasem problem ten dotyka także samochodów wykorzystywanych na trasach. Z tego powodu raz na kilka lat dobrym pomysłem jest odwiedzenie warsztatu, w którym zostanie przeprowadzone profesjonalne czyszczenie DPF. Tarnowskie Góry i Gliwice to miejscowości, w których mieszkają nasi klienci. Współpracujemy z właścicielami samochodów osobowych i dostawczych wszystkich marek, jak i warsztatami samochodowymi.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszych usług. Dysponujemy profesjonalnymi urządzeniami, które pozwalają na szybkie zdiagnozowanie problemu, demontaż filtra jak i jego wyczyszczenie. Są to m.in. testery diagnostyczne, analizator spalin z dymomierzem, kamera endoskopowa, podgrzewacz indukcyjny itd.

Scroll to Top