House of Performance

Robert Serafiniak

High quality automotive solutions

Chip tuning – Zabrze

Wykonujemy chip tuning Zabrze, który ma na celu podnieść moc pojazdu w bezinwazyjny sposób. To metoda pozwalająca poprawić osiągi samochodu bez konieczności przeprowadzania rozległych wymian podzespołów. Wszystko opiera się bowiem na ustawieniach programu sterującego zapisanych w sterowniku silnika. Cały proces wykonujemy samodzielnie z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi, oprogramowania oraz hamowni podwoziowej obciążeniowej.

Chip tuning ma na celu:

  • poprawić moc samochodu,
  • podnieść moment obrotowy,
  • często zmniejszyć spalanie paliwa,
  • zwiększyć dynamikę podczas jazdy,
  • poprawić komfort korzystania z pojazdu.

Wykonujemy chip tuning w zupełnie nowych i nieco starszych autach. Producenci samochodów pozostawiają bowiem zapas mocy, który można uwolnić, wiedząc, jak modyfikować oprogramowanie sterujące silnikiem. Taki krok ma na celu zapewnić deklarowaną moc pojazdu przez producenta w różnych zakątkach świata. Daje mu też możliwość sprzedaży tego samego samochodu i silnika w różnych wariantach cenowych, zmieniając jedynie oprogramowanie sterujące silnikiem.

Chip tuning to bezpieczny sposób na podniesienie osiągów auta. Musi być jednak przeprowadzony przez specjalistów. W celu poprawy komfortu jazdy i parametrów pracy silnika pracujemy na oryginalnym oprogramowaniu oraz narzędziach. Do strojenia aut używamy hamowni stacjonarnej obciążeniowej. Pozwala ona na zbadanie pracy silnika pod obciążeniem, jednocześnie nie wyjeżdżając na drogę. Hamownia Zabrze składa się bowiem z rolek, które są napędzane poprzez ruch kół auta.

Analizujemy logi z pracy silnika podczas testów na hamowni. Na tej podstawie sprawdzamy, jak bardzo możemy podkręcić parametry.Działamy tak, by wprowadzone modyfikacji zapewniały pełne bezpieczeństwo dla silnika jak i jego podzespołów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszych usług.