House of Performance

Robert Serafiniak

High quality automotive solutions

Chip tuning – Gliwice

W trakcie produkcji samochodów często pozostawia się zapas mocy i momentu obrotowego. Wynika to z faktu, że celem producenta jest zapewnienie deklarowanych parametrów silnika bez względu na to, gdzie porusza się samochód (wysokie góry/pustynia), czy jakość paliwa. Istnieje „prosty” sposób na wydobycie z auta znacznie większej dynamiki. Mowa tu o usłudze chip tuning – Gliwice. Proces ten polega na zmianie parametrów silnika bez konieczności wprowadzania mechanicznych modyfikacji w jego konstrukcji. Cały proces opiera się bowiem na modyfikacji oprogramowania sterującego pracą silnika (ECU).

Chip tuning pozwala na uzyskanie wielu korzyści. To np.:

  • - lepsza moc i dynamika w trakcie jazdy,
  • - poprawa momentu obrotowego,
  • - mniejsze spalanie.

Aby chip tuning mógł przynieść wymienione korzyści, musi zostać przeprowadzony z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu oraz oprogramowania. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia modyfikacji jest również użycie hamowni. Używamy konstrukcji stacjonarnej obciążeniowej 4x4. Pozwala ona na sprawdzenie parametrów pracy silnika pod obciążeniem bez wyjeżdżania na drogi publiczne.

Wykonujemy chip tuning w Zabrzu, Gliwicach i okolicznych miejscowościach. Pracujemy z właścicielami samochodów różnych marek. Przed przystąpieniem do modyfikacji sprawdzamy parametry pojazdu, dzięki czemu możemy dopasować odpowiednie ustawienia do jego stanu technicznego i pozostawionej rezerwy. To także sposób na wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania modyfikacji.